سنگ کف

انتخاب سنگ کف مناسب از چند منظر بسیار مهم است. جنس، رنگ، سایز و فرآوری سنگ باید با دقت و ظرافت انتخاب گردد. به عنوان مثال برای فضاهای مسکونی و با نور طبیعی کمتر بهتر است از سنگهای با رنگ زمینه روشن مانند مرمریت های دهبید یا کاشمر، تراورتن حاجی آباد یا محلات و یا چینی های زمینه روشن نیریز یا الیگودرز استفاده نمود. اگر از سایزهای بزرگتر سنگ برای کف (خصوصا سنگ کف سالن پذیرایی یا لابی) استفاده گردد فضا بزرگتر دیده شده و جلوه ی زیباتری خواهد داشت. هنگام انتخاب فرآوری باید به نوع کاربری سنگ کف توجه ویژه داشت زیرا که برخی فرآوری ها برای محیط های مرطوب مانند سرویسهای بهداشتی و حمام ممکن است لغزنده و خطرناک باشند. همچنین جنس برخی از سنگها مانند مرمریت نرم بوده و برای مکانهایی که تردد زیاد خواهند داشت (مراکز خرید، رستورانها، راه پله و …) مناسب نیستند. قیمت این محصول با توجه به نوع سنگ، ابعاد و فرآوری متفاوت خواهد بود.

چینی کریستال

سنگ چینی کریستال از سنگهای زیبای ساختمانی بوده که در ایران دارای معادن بسیاری می باشد. از معادن معروف آن به سنگ چینی ازنا، سنگ چینی الیگودرز، سنگ چینی لایبید و سنگ چینی نیریز اشاره نمود. سالهای زیادی از سنگ چینی استفاده میگردید ولی در دهه گذشته کم کم رغبت به استفاده از این سنگ بین سازندگان کمرنگ گردید. اخیرا چند سالی است که معماران و سازندگان دوباره علاقه به استفاده از سنگ چینی به عنوان سنگ کف (بخصوص به صورت اسلب) نشان داده و هر روز طرفداران این سنگ زیبا بیشتر می گردد. دوام خوب اسن سنگ و نیز زمینه روشن و خطوط زیبای آن از دلایل علاقه ی آرشیتیکت ها به این سنگ می باشد. قیمت سنگ کف چینی باتوجه به ابعاد از متری ۵۰،۰۰۰ تا ۶۰۰،۰۰۰ تومان متغییر می باشد.

مرمریت

یکی از محبوب ترین سنگ هاي ساختماني سنگ مرمريت می باشد. این سنگ ساختمانی دارای رنگ بندی بسیار متنوعی (سفید، کرم، صورتی، خاکستری، طلایی، سبز، قهوه ای، مشکی …. ) بوده و بیشتر مناسب استفاده در فضاهاي سرپوشيده و به دور از باران، نور خورشيد و تغيرات آب و هوايي طبيعي می باشد. در مقایسه با سایر سنگهای ساختمانی شاید بتوان گفت که این گزینه از قویترین گزینه ها برای استفاده به عنوان سنگ کف ساختمان بوده و در اکثر نقاط پروژه های مسکونی و تجاری از این سنگ می توان استفاده نمود. قیمت سنگ کف مرمریت باتوجه به ابعاد از متری ۵۰،۰۰۰ تا ۵۰۰،۰۰۰ تومان متغییر می باشد.

تراورتن

برای تراورتن هیچ محدوده فضایی تعریف نشده و از آن می توان هم در فضاهای بیرونی ساختمان ها و هم فضاهای داخلی استفاده نمود. شاید بتوان گفت که تراورتن یکی از بهترین سنگها برای استفاده به عنوان سنگ کف ساختمان می باشد. البته به علت وجود خلل و فرج زیاد سطح سنگ تولید کننده می بایست هنگام فرآوری نسبت به پر کردن این حفرات توسط رزین یا سیمان همرنگ سنگ اقدام نماید. چسبندگی سنگ به سطح به علت حفرات سطح پشتی سنگ سطح بیشتر بوده و از وزن کمتری نیز برخوردار می باشد که این امر خود در دوام بیشتر سنگ تاثیر مستقیم خواهد داشت. قیمت سنگ تراورتن باتوجه به ابعاد از متری ۵۰،۰۰۰ تا ۴۰۰،۰۰۰ تومان متغییر می باشد.

گرانيت‌‌

سنگ گرانیت از سنگهای بسیار مقاوم بوده و از آن تقریبا در همه جای ساختمان و نیز به عنوان سنگ کف از آن استفاده می نمایند. با توجه به تراکم و وزن زیاد و نیز شوره زدن در فضای باز و مرطوب (یا در موجهه با آب باران) بهتر است از این سنگ در فضاهای داخلی بیشتر استفاده نمود. سنگ گرانیت برای تمام فضاهای داخلی از کف پارکینگ تا کف اتاق خواب قابل استفاده بوده و دوام بالای آن از نقاط قوت این سنگ می باشد. قیمت سنگ گرانیت باتوجه به ابعاد از متری ۵۰،۰۰۰ تا ۴۰۰،۰۰۰ تومان متغییر می باشد.

شرکت سنگ میکاشیست بعنوان نماینده انحصاری شرکت ایتالیایی Marmi Orobici و نیز تولید کننده انواع سنگ ساختمانی ایرانی آماده پاسخگویی به نیاز مشتریان عزیز می باشد. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات سنگ با بخش فروش سنگ ساختمانی در تماس باشید.